• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post

Çanakkale’de yarın taşımalı eğitime 1 gün ara verildi

Çanakkale’de Taşımalı Eğitime Bir Günlük Ara

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, yarın olumsuz hava şartları ve buzlanma beklenmesi nedeniyle il genelinde taşımalı eğitime bir gün ara verilecektir. Köy okullarında görev yapan öğretmenlerin büyük çoğunluğunun il veya ilçe merkezlerinden günü birlik olarak köy okullarına gittiği ve öğrencilerin de taşıma yoluyla eğitime ulaştığı göz önüne alınarak, bu okullarda da eğitim ve öğretime bir gün ara verilecektir.

Taşımalı eğitim dışındaki eğitimlerin durumları ise ilçe kaymakamlıkları tarafından değerlendirilecek ve alınan kararlar kamuoyu ile en kısa sürede paylaşılacaktır. Ayrıca, aynı gün içinde hamile ve engelli personeller de bir gün idari izinli sayılacaklardır.

Havig played attention to the headings and subheadings, rewrite the given text:

One-Day Break for Transportation Education in Çanakkale

According to the statement from the Çanakkale Governorship, due to adverse weather conditions and expected icing, there will be a one-day break in transportation education throughout the province tomorrow. Considering that the majority of teachers in village schools commute daily from the city or district centers, and students also access education through transportation, a one-day break will also be applied in these schools.

The situation of non-transportation education will be evaluated by district governors and the decisions will be shared with the public as soon as possible. Additionally, pregnant and disabled staff members will also be granted one day of administrative leave on the same day.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir