CHP Genel Başkanı Özel’den Fenerbahçe ve Galatasaray’a tebrik

CHP Genel Başkanı Özel’den Fenerbahçe ve Galatasaray’a tebrik

haddini bildirmiştir hepsine teşekkür ediyoruz.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yunusemre İlçe Teşkilatının genel merkez denetiminde yapılan ön seçime eşi Didem Özel ile katılarak oy kullandı. Özel, “Burada, CHP’nin adayını belirliyoruz. Adaylar, bugüne kadar CHP’ye, ama yarından itibaren Şehzadeler’e ve Manisa’ya emanettirler. Belirlenen adaylar bugün hangi ikisi olursa olsun, diğer ilçelerde ilan ettiğimiz adaylar; geçmişte birlikte olduğumuz ve seçimleri belli yerleri birlik kazandığımız; örneğin burada kıl payı birlikte kaybettiğimiz seçmenlerimize emanettir” dedi.

Özel, “Yunusemre’de Yunusemre ittifakına, Manisa’da Manisa İttifakı’na, İstanbul’da İstanbul ittifakına, Türkiye’de Türkiye ittifakına güveniyoruz. Türkiye’de ittifaklar ve iş birlikleri çok konuşuldu. Bazı seçim bölgelerinde, örneğin Yunusemre’de bütün demokratların bir araya geleceğini, bütün muhafazakar demokratların, milliyetçi demokratların, sosyal demokratların bir araya geleceğini ve bütün demokratların, sosyalistlerin bir araya geleceğini ve Yunusemre İttifakı ile bize bu seçimi kazandıracağını; büyükşehirde de Manisa İttifakı’nın adayımız Ferdi Zeyrek’i Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne seçeceğine yürekten inanıyoruz” diye ekledi.

Özel, dün Suudi Arabistan’da oynanması gereken ancak Fenerbahçe ve Galatasaray’ın maça çıkmamasıyla iptal edilen karşılaşma hakkında da açıklamalarda bulundu. Özel, “Aylardır şunu söylüyorum: Fenerbahçe ve Galatasaray, Türkiye’nin iki güzide kulübü Süper Kupa Finali oynanacaksa bu maç 100. yılda Türkiye dışında oynanamaz ve adı Atatürk olmayan bir statta oynanamaz. Türkiye’deki en büyük Atatürk Stadyumu da İzmir’de. Oraya yakışırdı dinlemediler. Yurtdışında yapacaksanız bir mazeret o da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yani Türkiye’nin bizim burası kadar vatan bildiği bir yerde olur” dedi.

Özel, “Hiçbir yerde olmaz ama Suudi Arabistan’da kesin olmaz. Bunlar gelince Anıtkabir’e gidiyorlar mı? Gelince İstiklal Marşı’na saygı gösteriyorlar mı? Bunların olduğu yere 100. yılın Süper Kupası gider mi? En büyük maç 100. yılın son gününde orada olur mu? İşte böyle rezillik olur, böyle utanmazlık olur, böyle kepazelik olur” şeklinde konuştu.

Özel, “Hepimiz utandık, hepimiz çok tepkiliyiz. Burada suç ne kulüplerdedir ne de istifa ettirilerek bütün suçun yükleneceği TFF’dedir. Suç ‘her şeyi ben bilirim ben’ diyen biri var ya suç Recep Tayyip Erdoğan’dır. Atatürk’ü Suudi Arabistan’da pazarlık konusu yapan, İstiklal Marşı’nı pazarlık konusu yapan Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı.

Özel, “Söyledik dilimizde tüy bitti anlatamadık maalesef böyle bir rezalet yaşandı. Ancak Fenerbahçe ve Galatasaray’a, onlara destek veren tüm kulüplere müteşekkiriz. Bu hadsizlere, Suudi Arabistan’daki hadsizlere ve 100. yılın en önemli kupasını oraya yollayanlara haddini bildirmiştir hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir