• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macaristan’da açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macaristan’da açıklamalar

Ve Macaristan’ın 18 Aralık 1923’te imzaladığı Dostluk Anlaşması’nın 100. yıldönümünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte’de Başbakan Viktor Orban tarafından ağırlanarak ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın ilişkilere sahip oldukları Macaristan ile yaptığı açıklamada şunları söyledi:

– “Macaristan ile dostluk ilişkilerimiz yaklaşık yüz yıldan bu yana devam etmektedir ve günümüzde de daha da güçlenmektedir. İki ülke arasındaki dostluk ve iş birliği, bölgesel ve uluslararası konularda da önemli bir paydaşlık oluşturmaktadır.”

– “Macaristan’a yaptığımız ziyarette, ikili ekonomik ve siyasi ilişkilerimizi daha da ileri seviyelere taşımayı planlıyoruz. İş dünyası ile yapacağımız görüşmeler ve projeler sayesinde ekonomik iş birliğimizi güçlendirerek ortak kazanç sağlayacağız.”

– “Terörle mücadele ve Suriye konuları başta olmak üzere bölgesel ve küresel konularda da ortak kararlar alma ve dayanışma içinde hareket etme konusunda Macaristan ile değerli bir diyalog ve iş birliği içerisindeyiz.”

– “Katıldığımız forumlarda da Macaristan ile yakın iş birliği içindeyiz ve ortak çıkarlarımız doğrultusunda hareket ediyoruz.”

– “Macaristan’ı 100. yıldönümü vesilesiyle tebrik ediyor, birlikte daha da güçlü bir geleceğe yürüdüğümüzü görmekten mutluluk duyuyoruz.”

– “Bu ziyaretimizin iki ülke arasında daha da yakınlaşma ve iş birliği sağlayacağına inanıyoruz. Macaristan halkı ve dostlarımıza sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz.”

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir