• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post

Diyarbakır’da TOKİ şanslıları kura çekiminde ekrana odaklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın katıldığı Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’nde hak sahipleri ekran kilitlendi. Evine kavuşanların bir kısmı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dua etti, bazıları da evlerine birkaç gün sonra taşınacaklarını belirtti.

Kahramanmaraş merkezli depremde Diyarbakır’da evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar, inşası tamamlanan bin 423 konutun kura çekimine 6 Şubat’ta katıldı. Kura çekimi, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın da katılımıyla Yenişehir ilçesindeki Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kura çekiminde TOKİ’den ev çıkan Abdullah Köse, yeni evlerine birkaç gün içinde taşınacaklarını söyledi. Köse, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Eski evimiz Bağlar ilçesi kırsal Alatosun Mahallesi’ndeydi. 6 Şubat 2023 depreminde yıkıldı. Çok şükür enkaz altında kalan kimseye bir şey olmadı. Şimdi de İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya, evimizin anahtarını teslim etti. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Yeni evimize birkaç gün içinde taşınacağız” dedi.

Bağlar ilçesinde depremde evi hasar gören Ziynet Çelikel Çıtak ise kurada ev çıkmasıyla çok mutlu olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür eden Çıtak, “Allah Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin. Yeni evimiz sayesinde çok mutluyuz. Eski evimiz Bağlar ilçesi Emek Caddesi’ndeydi. Binamız yıkılınca TOKİ’ye başvurduk. Şu an yeni evimizin anahtarını aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yeni evlerinin köylerine yakın olduğunu söyleyen Mehmet Demir de, “Evimiz depremde yıkılmıştı. Konteynerde yaşadık. Kura çekiminde bize de ev çıktı. Yeni evimiz köye yakın olduğu için yapım aşamasında gidip bakıyorduk. Yeni yapılan konutlar çok sağlam. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin” dedi.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir