• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post
İsrail askerleri, beyaz bayrak taşıyan Filistinli kadını vurdu

İsrail askerleri, beyaz bayrak taşıyan Filistinli kadını vurdu

İsrail, Hamas’ın Aksa Tufanı baskınının gerekçesiyle 7 Ekim’de Gazze’ye yeniden işgal etti. Ancak bu defa İsrail, önceki saldırılardan farklı olarak gün gün yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesine neden olarak Filistinlilere toplu bir göçü zorluyor.

Böyle bir durumda Gazze’de yaşam imkansız hale gelirken, siviller arasında halen kuzeyden güneye kaçmaya çalışanlar, nedensiz ve insani olmayan bir şekilde İsrail askerlerinin hedefi oldu. 12 Kasım’da çekildiği öğrenilen görüntülerde, Gazze’nin kuzeyinde çoğunluğu kadın bir grup sivil, yerlerinden edilerek başka bir bölgeye sevk edilirken saldırıya uğradı. Grubun önünde bir beyaz bayrak taşıyan küçük bir çocuk ve annesi, bir keskin nişancı tüfeğinin hedefi oldu. Açılan ateş sonucu, Gazzeli anne olay yerinde hayatını kaybederken, beyaz bayrak sallayan küçük çocuk da korku içinde kaçmaya başladı. İzleyenleri derinden etkileyen görüntüler, 12 Kasım’da yaşanan dehşeti gözler önüne serdi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik bu insanlık dışı saldırıları sonucunda resmi rakamlara göre 30 binden fazla insan hayatını kaybetti. Özellikle sivillerin sığındığı binaların gelişi güzel bombalanması nedeniyle Gazze’de yaşamak giderek imkansız hale geliyor. Filistinlileri toplu bir göçe zorlayan İsrail, bu saldırılarla masum insanların canlarını hiçe saymaya devam ediyor.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir