• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post
İsrail ordusu alıkoyduğu Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusu alıkoyduğu Filistinliyi öldürdü

İsrail Gazze’ye 7 Ekim’den bu yana saldırılarını sürdürüyor. Bu saldırı sürecinde, İsrail ordusu tarafından alıkonulan Filistinliler olduğu bildirildi. Basında çıkan bir haberde ise kimliği açıklanmayan bir Filistinlinin Gazze’de İsrail askerlerince alıkonulduğu yer alıyor. Filistinli bir Hamas üyesi olduğu öne sürülen bu kişinin İsrail güçleri tarafından sorgulandığı ve daha sonra bölgede bulunan bir askerin gözetimine bırakıldığı ifade ediliyor. Ancak söz konusu askerin, Filistinliyi silahla ateş açarak öldürdüğü aktarılıyor.

İsrail askeri polisinin bu saldırıya ilişkin soruşturma başlattığı bildirilirken, İsrail ordusundan yapılan açıklamada da Gazze’de alıkonulan Filistinlinin söz konusu asker tarafından öldürüldüğü doğrulandı. Öte yandan daha önce de Gazze’de bazı Filistinlilerin yarı çıplak alıkonulduğu ve bu durumun Uluslararası Af Örgütü tarafından insanlık dışı bir muamelenin işaret edildiği hatırlatılıyor.

İsrail ordusu, olaya ilişkin suçlamaları reddederken, İsrail güçlerinden Filistinlilere yönelik aldığı tutum nedeniyle sıkça eleştiriliyor. Uluslararası kuruluşlar da İsrail’in bölgedeki eylemlerine yönelik açıklamalarında insanlık suçu ve işkence gibi kavramlara sıklıkla yer veriyor.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir