• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post

Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geliyorum”

runum yok” diye konuştu.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlığına adaylığını açıkladı ve göreve gelmesi durumunda futbol A takımını Süper Lig şampiyonu yapmayı hedeflediğini söyledi. Ayrıca, mevcut başkan Ali Koç ile arasının küs olduğunu da reddetti.

Fenerbahçe’de eski başkan Aziz Yıldırım, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısı öncesi başkan adaylığını açıkladı. İstanbul Kadıköy’de bir otelde düzenlenen basın toplantısında Yıldırım, adaylığıyla ilgili bilgilendirme yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım, futbol A takımının yapılanması için henüz bir çalışmaları olmadığını belirtirken, “Transfer bütçesi hazırlamadık. Borcu kapatmaya değil, Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geliyorum” dedi.

“FETÖ ile mücadele ettik”

FETÖ ile mücadelesinin birçok şeyi etkilediğini vurgulayan 72 yaşındaki Yıldırım, “Biz FETÖ ile mücadele ettik, Galatasaray ile değil. Onlarla mücadele etmekten başka bir şey yapmadık” ifadelerini kullandı.

Başkan seçildiği takdirde futbol A takımı için teknik direktör adayı olan Jose Mourinho ile görüşmesine de açıklık getiren sarı-lacivertli kulübün başkan adayı, “Sadece sohbet ettik, geçmiş maçlarla ilgili konuştuk. Başka bir şey konuşmadık. İlerlemek için menajer vasıtasıyla konuşmak lazım” dedi.

“Kalamış’ta güneşin doğmadığını, battığını söyleyeceğim”

Türk futbolu ve Fenerbahçe içindeki tartışmalarla ilgili bir soruya Aziz Yıldırım, Ali Koç’un sözünü hatırlatarak yanıt verdi. Yıldırım, “Benim dönemimde konuşmak istiyorlardı. Ben her zaman doğruları söylüyordum ve hiçbir zaman kavga çıkmadı. Ancak Fenerbahçe için daha büyük bir sürprizim var; Kalamış’ta güneşin doğmadığını, battığını söyleyeceğim. Kenan Evren Lisesi ile ilgili bir proje yapmışlar ve belediyeye verdiler. Altında otopark olan bir çalışma yapmışlar. Benim dönemimde rahmetli Kadir Topbaş ve Cumhurbaşkanı ile bir projemiz vardı. Stadın boyutuna rağmen bu projeyi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yıldırım, özeleştiri yapmadığına ilişkin olarak, “Ben Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geliyorum” dedi.

“Kongrelere katılmadım çünkü yarım kalırdı”

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, kongre ve divan kurulu toplantılarına niçin katılmadığına da açıklık getirdi. Yıldırım, “Kongrelere katılsaydım hiçbiri sonuna kadar bitmezdi, hepsi yarım kalırdı. Yanlış olanları söyleyecektim. Oyuncu transferinde Ramos’u almalarını söyledim. Fenerbahçe’ye bunlar yakışır. Divan Kurulu’nda bunları söylerdim. Ancak önce Türkiye şampiyonu olacağız, ardından Avrupa’yla ilgileneceğiz” ifadelerini kullandı.

“Sporda FETÖ operasyonu yapılmadı”

FETÖ’nün Türk futbolundan temizlendiği inancına sahip olup olmadığı sorulduğunda Aziz Yıldırım, şu şekilde yanıtladı: “Türkiye’de FETÖ yok edilmedi. Her gün gazete ve televizyonda görüyor, okuyor ve bu konuda çalışıyoruz. Türkiye’de sporda FETÖ operasyonu yapılmadı. Onlar hakemlerde, yönetim kurullarında, ancak hamile operasyonlarını gerçekleştirmediler. Bunu basında da yapmalıyız ve göreve geldiğimde bunları da herkesle paylaşacağım. Her yere sızdılar ve daha da güçlendiler.”

“Zengin adama ihtiyacım yok”

Yönetim kurulu listesini henüz belirlemediğini söyleyen Aziz Yıldırım, “Henüz kimseyle görüşmedim, bu listeye dahil olan arkadaşlarım da dahil olmak üzere. Cumartesi günü bir düğün var, oraya katılacağım ve pazar günü İstanbul’e geri döneceğim. Ondan sonra arkadaşlarla bir araya geleceğim ve daha sonra Divan Kurulu’na sunacağım. Bana zengin bir adama ihtiyacım yok” diye değerlendirme yaptı.

“Bana sorunlu bir taraftarla karşılaşmadım”

Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli taraftar gruplarıyla bir problemi olmadığını söyledi. Yıldırım, “GFB’yi ben kurdum. O zaman gençler geldi. Turunç Kurulu’na doğru onları bir dernek çatısı altında topladık. Sonra bunların ardından sıktılar, derneği kapattılar ve başka bir yere gittiler. Daha sonra son 10 yılda benimle ilgili tribünlerde bir tezahürat yoktu. Ben de buna müdahale ettim. Bana hiçbir dönemde sorun yaşamadığım tek bir taraftar yok” dedi.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir