Defne Samyeli’nin Gazze Hakkındaki Yorumu

Defne Samyeli’nin Gazze Hakkındaki Yorumu

İddialı paylaşımları ve özel hayatıyla sıkça gündeme gelen Defne Samyeli, bu kez farklı bir konuyla dikkat çekti. Samyeli, “Çocuklar ölmesin, savaş olmasın, barış olsun” demenin oldukça yüzeysel ve günü kurtarmaya yönelik açıklamalar olduğunu belirtti.

7 Ekim’den bu yana İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda, çoğunluğu çocuk olan on binlerce masum sivil hayatını kaybetti. Yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah’ta da saldırılar devam ederken, ölenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Güncel hurda fiyatları 2024

Bu acımasız saldırılara dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’den de birçok ünlü ve sanatçı tepki gösteriyor. Ancak, İsrail’in Filistin’deki sivil vatandaşları hedef almasına tepki vermeyen ünlüler de bulunuyor. Defne Samyeli de bu isimlerden biri oldu.

Refah’taki Katliam Hakkında Görüşleri

Bir davet sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Samyeli, Refah’taki katliam hakkında ne düşündüğünün sorulması üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Bu tür soruların ve bu sorulara verilen cevapların tribünlere oynama olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu konu, on yıllardır süregelen ve altında çok farklı dinamiklerin olduğu bir mesele. Hurda alüminyum fiyatları 2024. Taraflar hakkında haklı ya da haksız demek ya da burada bir davette mikrofonu uzattığınızda ‘Çocuklar ölmesin, gözyaşları dinsin, savaş olmasın, barış olsun’ demek son derece yüzeysel ve günü kurtarmaya yönelik açıklamalardır.”

Samyeli, dünyada insanların katledilmesinin kimsenin huzur içinde izleyebileceği bir şey olmadığını, ancak mevcut sistem devam ettikçe ve askerler, ordular, silahlar var oldukça barışın sağlanacağını düşünmenin safça bir yaklaşım olduğunu belirtti.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir