• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post

İsrail aleyhine slogan atan Türk kadına Alman polisinden müdahale

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Filistin’le Dayanışma Yürüyüşü’nde İsrail karşıtı sloganlar atan Yasemin Acar’a Alman polisi müdahale etti. Acar, hakkında “toplumu kin ve düşmanlığa sevk etme” suçlamasıyla dava açılacağını söyledi.

Filistin’deki insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Filistin’le Dayanışma Yürüyüşü’nde görüntüler arasında dünyayı etkileyen bir olay yaşandı. Yürüyüş kapsamında yaklaşık bin kişi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Yürüyüş sırasında Yasemin Acar isimli bir kadın, mikrofon alarak “Siyonizm faşizmdir”, “Siyonistler çocukları öldürüyor” gibi İsrail karşıtı sloganlar atmaya başladı. Bu durum üzerine Alman polisi Acar’a müdahale etti ve genç kadını gözaltına aldı. Daha sonra yapılan kimlik tespiti sonrası Acar serbest bırakıldı.

Olayın ardından açıklama yapan Acar, hakkında dava açılacağını ve tutuklandığını söyledi. Yasemin Acar, bu durumun Almanya’nın doğruları duymak istemediğini gösterdiğini belirtti ve İsrail’in yaşananları durdurmasını istedi.

Acar, mikrofonda “Siyonizm faşisttir”, dedim. Bu doğru olan bir şey, Siyonistler faşisttir. Bebekleri öldürüyorlar, kadın, erkek demiyorlar öldürüyorlar” ifadelerini kullandı ve İsrail’in insanları katletmekten artık vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir