• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post
Seçil Erzan’ın mesajları başını yaktı! İstenen ceza arttı

Seçil Erzan’ın mesajları başını yaktı! İstenen ceza arttı

Seçil Erzan’ın yargılandığı dava dosyasıyla ilgili her geçen gün yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkıyor. Davanın devamı sürecinde, Erzan’ın kırdığı telefondaki mesajlar incelenmeye başlandı. Yapılan incelemeler sonucunda, Erzan’ın skandal mesajlarına birçok isimle erişildi. Arda Turan, Fatih Terim, Fulya Terim ve Mert Çetin ile yapılan yazışmalar, Erzan’ın dolandırıcılık faaliyetlerini tüm çıplaklığıyla ortaya koydu. Bu mesajlar, Seçil Erzan hakkında talep edilen cezanın artmasına neden oldu. Ana iddianamede yer alan 69 yıldan 226 yıla kadar hapis cezasının ardından, hazırlanan yeni iddianamede de Erzan’a verilecek hapis cezası yükseltildi. Yeni iddianamede, Seçil Erzan’ın 77 yıldan 252 yıla kadar hapse mahkum edilmesi talep ediliyor. Bu sefer konuşmalar, Seçil Erzan ve kuzeni Tanın Yılmaz arasında gerçekleşti. Para alışverişleri konusunda sık sık birbirleriyle iletişim halinde olan ikilinin mesajları şu şekildeydi:

Tanın Yılmaz: Seçil Erzan’a; Seçil Erzan: Evet, Tanın? Tanın Yılmaz: Hesabıma 10.000 TL yatırdın mı? Seçil Erzan: Henüz yapamadım. Tanın Yılmaz: Lütfen hemen yap, acil paraya ihtiyacım var. Seçil Erzan: Peki, şimdi gönderiyorum. Tanın Yılmaz: Tamam, teşekkürler Seçil. Seçil Erzan: Rica ederim, başka bir şeye ihtiyacın var mı? Tanın Yılmaz: Hayır, şimdilik yeterli. Seçil Erzan: Olur, bir sonraki işlem için haberleşelim. Tanın Yılmaz: Tamam, görüşürüz Seçil.

Sanık Erzan’ın “özel belgede sahtecilik” ve “ticari iş faaliyetleri sırasında kooperatif yöneticilerinin kooperatif faaliyetleri kapsamında nitelikli dolandırıcılık” suçlarından yargılandığı belirtiliyor. İddianamelerde, sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk’ün de aynı suçlardan 3 yıl ile 85 yıl arasında değişen hapis cezaları ile cezalandırılmaları talep ediliyor. İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamenin kabul edilmesinden sonra 4’ü tutuklu 7 sanık, 20 Kasım’da hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti, tutuklu olan 2 sanığın tahliyesine karar vererek, duruşmayı 12 Ocak 2024’e ertelemişti.

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir