• Please enable News ticker from the theme option Panel to display Post

Ordu’nun rakip büyükşehir belediye başkan adayları tahterevalliye bindi

31 Mart yerel seçimlere az bir süre kala adayların çalışmaları devam ederken, Ordu’da ilginç bir olay yaşandı. Demokrat Parti (DP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serhat Çelebioğlu ile Saadet Partisi (SP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Duyar, bir parkta karşılaştılar ve parkta bulunan tahterevalliye binip eğlenceli anlar geçirdiler.

Adaylar, Altınordu ilçesinde devam ettikleri seçim çalışmaları sırasında karşılaştılar. Selamlaşan ve birbirleriyle fotoğraf çektirmek yerine birlikte tahterevalliye binen adaylar, ilginç bir anı paylaşarak insanları güldürdü. Adaylardan Halit Duyar, sosyal medya hesabından “Oylar tartılmaya başladı” mesajıyla birlikte bu anı paylaştı.

“Siyaset nezaket dilidir”

Aynı parkta basın mensuplarının karşısına geçen DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serhat Çelebioğlu, siyasette birlik ve beraberliği vurgulayarak, “Biz her zaman ayrıştıran ve kutuplaşan siyaset dilinden uzak durmayı tercih ediyoruz. Ordu için yola çıktık ve burada centilmence bir yarış içindeyiz. Seçmenlerimiz gibi rakiplerimizle de buluşuyoruz. Siyaset nezaket dilidir ve biz milletimizin sırtına binmek yerine, onlarla birlikte tahterevalliye biniyoruz.” şeklinde konuştu.

“Dengeli bir yarış olması için tahterevalliyi seçtik”

Ordu’da sevgi, saygı ve dostluk ortamı yakalamak adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirten SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Duyar ise “Ekonomik sıkıntılar yaşadığımız bir dönemde gündem oluşturmak istedik. Rakibimizle karşılaştığımızda biz güzel araçlara binemediğimiz için ‘eşitlik olsun’ diyerek, çocuk ruhumuzla tahterevalliye binmeyi tercih ettik. Sevgi ve saygı ortamını yansıtmak adına dengeli olması için de tahterevalliyi seçtik. Biz rakiplerimize de başarılar diliyoruz ve bu ceniniyet ortamını koruyacağız.” dedi.

Her iki başkan adayı da bir ziyaret sırasında karşılaştıklarını ve kendiliğinden böyle bir olayın yaşandığını belirterek, ortaya eğlenceli bir anın çıktığını ifade ettiler.

İHA

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir